Yurtdışı Çiçek Teslimatı

 Çiçek Teslimatı

·         Siparişlerinizi web sitemizden ya da telefonla gün içinde verebilirsiniz. Ödemeyi kredi kartı, havale-EFT, paypal ya da telefonda mail order ile yapabilirsiniz. Ödemesi gelmeyen siparişler işleme alınmamaktadır.

·      Yurtdışı Çiçek siparişinizin işleme alınması için siparişinizi bir gün önce ya da Türkiye Saati ile öğlen 12:00'a kadar vermeniz gerekmektedir. Pazar günü için verdiğiniz çiçek siparişi Pazartesi günü gönderilir.

·         Uluslararası çiçek siparişlerinizin teslimatı gün içinde yapılmaktadır. Özel günlerde çiçek teslimatları siparişinizi önceden vermeniz şartı ile belirttiğiniz günde yapılmaktadır. Garanti süresi (özel günde önceki son iki gün) verdiğiniz siparişler ertesi günlere kalabilir.

·         Siparişinizin durumunu sipariş takip numaranız aracılığıyla görebilirsiniz. Dünya çiçekçiliğinin genel kuralı olarak siparişler teslim edildiğine dair bir bilgi verilmez. Siparişinizde teslim edilememesi durumunda ancak size bilgi verilir.

·         Verdiğiniz siparişlerde adresin eksik olması, alıcı kişinin bulunduğu ülkeye ait  telefon numarasının olmaması, gidecek yer iş yeri ise firma unvanı ve bölümün eksik olması durumunda teslimat yapılmamaktadır. Siparişinizde tüm bilgileri eksiksiz doldurmanız gerekmektedir.

·         Verdiğiniz siparişlerde değişiklik için siparişin yurtdışı bayimize geçilmemiş olması şarttır. Siparişinizi verdikten hemen sonra bizi arayarak değişiklik talep edebilirsiniz. Uluslararası çiçek siparişlerinizde size bilgi verilmeden de bayimizin elinde bulunan malzemeye göre değişiklik yapılabilir. Kare cam vazo yerine dikdörtgen cam vazo gönderilebilir. Mevsimde bulunmayan çiçeklerin yerine o dönem için elde bulunan çiçekler gönderilebilir. Çiçek dizaynlarında vermiş olduğunuz bölgeye göre dizayn da farklılıklar olabilir.

·         Siparişinizin teslimatı öncelikle alıcının kendisine yapılmaktadır fakat alıcının olmadığı durumlarda apartman görevlisi, iş arkadaşları, komşusu, otel resepsiyonları, güvenlik görevlisi, danışma gibi bölümlere teslimat yapılmaktadır.

·         Çiçek teslimatı sırasında eğer alıcı gönderdiğiniz çiçeği hiçbir şekilde kabul etmiyorsa firmamız sorumluluk kabul etmemektedir ve ödemenizin iadesi söz konusu değildir.

·         Uluslar arası çiçek siparişleriniz şehir merkezleri için teslimatı gün içinde yapılmaktadır ancak şehir merkezine uzak köy, kasaba gibi yerleşimlerde bu garanti verilmez ve ek yol ücreti talep edilebilir. Köy kasaba vb. yerlere sipariş vermeden önce bizimle irtibata geçmeniz gerekmektedir.

·         Çiçek siparişinizin teslim olmaması firmamızdan kaynaklı bir sorundan ötürü ise ödemeniz yaptığınız tutar kadar iade edilir. İade işlemi kredi kartı ile yaptığınız ödemelerde ve havale-EFT için 3 (üç) iş gününde yapılmaktadır. İade işleminin yapılması için çiçeğin teslim edilmemiş ve hazırlanmamış olması gerekmektedir.

 

 

Melis Yurtiçi ve Yurtdışı Çiçekçilik